Plarad

Ortaklar & bağlaşıklar

Araştırma & Geliştirme

Center for Wind Power Drives

RWTH Aachen'in "Center for Wind Power Drives" adlı merkezindeki 4 MW sistem test standı, rüzgâr enerji santralleri ve bileşenlerinin orijinal boyutlarında ve uygulama koşullarında laboratuvarda test edilmesini sağlamaktadır.
Test standının bu yeni işlevselliği, gelecekteki rüzgâr enerji santralleri geliştirme süreçlerinin hızlandırılması ve iyileştirilmesi için önemli bir potansiyel içermektedir. RWTH Aachen'in uzun yıllardır ortağı olarak Plarad, CWD'yi vidalama teknolojisi konusunda teknoloji ve uzmanlık bilgisiyle desteklemektedir.

Drehmoment Service Dr. Peschel

Drehmoment Service Dr. Peschel, Alman Kalibrasyon Hizmetleri (DKD) içindeki bir kalibrasyon laboratuvarıdır. Laboratuvar, Deutsche Akkreditierungsstelle GmbH (DAkkS) akreditasyon şirketi tarafından akredite edilmiştir.

PTB

Braunschweig ve Berlin'deki Physikalisch-Technische Bundesanstalt (PTB), bilimsel teknik hizmet görevlerine sahip ulusal metroloji enstitüsüdür. Ana uzmanlık alanı olarak yüksek hassasiyet ve güvenilirlikle metrolojik ölçümler yapar.

TUHH

Hamburg-Harburg Teknik Üniversitesi, araştırma alanında hem dünya çapında lider endüstriyel işletmelerle, hem de küçük ve orta ölçekli işletmelerle işbirliği yapmaktadır. TUHH, kendi bağlaşığı olan TuTech Innovation GmbH şirketi ile ortak projeler yaparak, kesintisiz ürün ve süreç yenilikleri için temel olarak etkin ve efektif bir teknoloji ve bilimsel bilgi transferi sağlar. TUHH ayrıca birçok ulusal ve uluslararası üniversiteyle ve ayrıca Helmholtz Gemeinschaft araştırma kurumlarıyla, bunların haricinde üniversite dışı birçok araştırma kurumuyla işbirliği yapmaktadır.
Güvenlik

BG RCI

Hammadde ve kimyasal endüstri meslek birliği (BG RCI) madencilik, kimya, deri endüstrisi, kâğıt endüstrisi, taş ocakları ve şeker endüstrisinin birleşmesinden oluşmuştur. Faaliyetlerine 1 Ocak 2010 tarihinde başlamıştır. Yaklaşık 36.000 şirket neredeyse 1,3 milyon sigortalısıyla bu yeni meslek birliğinin üyesidir.

DEKRA

DEKRA, dünya çapında lider bir uzmanlar örgütüdür. İşletme bugün 50'nin üzerinde ülkede faaliyettedir. 28.000'in üzerinde çalışanı, istikrarlı şekilde güvenlik, kalite ve çevre koruma alanlarında çalışmaktadırlar. DEKRA, taşıt muayeneleri, raporlar, kullanılmış araç yönetimi, uluslararası hasar düzenlemeleri, danışmanlık, endüstriyel kontrol hizmetleri, ürün kontrolleri, sertifikalandırmalar, çevre koruma, kalifikasyon ve zamanlı çalışma ve ayrıca Outplacement ve Newplacement konularında kalifiye ve yenilikçi hizmetlerle ilgilenmektedir.

Falck Safety Services

Falck Safety Services, kritik durumlara/olaylara ilişkin olarak önleme, üstesinden gelme ve ders çıkarma hususlarında yetkinlik kazandırmaktadır. Bu, eğitim ve danışmanlık ile sağlanmaktadır. Petrol ve denizcilik sanayinden gelen 40 yılı aşkın tecrübesiyle Falck Safety Services, hem ulusal, hem de uluslararası anlamda aranan geniş bir yetkinliğe sahiptir.

PSA Sicherheitstechnik GmbH & Co. KG

Rüzgar enerjisi ve Offshore uzmanlık ekiplerimiz, PSA Sicherheitstechnik GmbH şirketi tarafından donatılmaktadırlar ve özel güvenlik eğitimlerine katılmaktadırlar.

TÜV Rheinland

TÜV Rheinland AG, dünya çapında lider bir teknik hizmet konsernidir. 1872 yılında kurulduğundan bu yana TÜV Rheinland, güvenlik, kalite ve etkinlik anlamına gelmektedir. Teslim alma testleri, muayeneler, sertifikalandırmalar, danışmanlıklar ve eğitimler gerçekleştirilmekedir.
Fuarlar & Network'ler

bauforumstahl e. V.

bauforumstahl (BFS) çelikle yapılan inşaatları desteklemektedir ve mimarlık, kaynak verimli ve ekonomik planlama ve inşa etme ile standardizasyonun bir forumudur. Tüm proses zincirinde yaklaşık 500 üyeyi temsil etmektedir: Çelik üreticileri, çelik satıcıları, çelik tesisatçıları, tedarikçiler, galvanizleme işletmeleri, hammadde sağlayıcılar ve yangından korunma kaplamaları üreticileri, planlamacılar ve bilim temsilcileri.

Deutsche Messe AG

Dünyanın en büyük endüstri fuarını düzenleyen Deutsche Messe Hannover, dünya çapında lider fuar şirketleri arasında zirvede yer almaktadır. Deutsche Messe AG ile işbirliği yaparak Wagner makine fabrikası/Plarad ilk defa Hannover 2013 fuarında rüzgar enerjisi tedarikçileri forumunu düzenlemiştir. Bu ilk başarılı işbirliği sonrasında başka müşterek projeler yapılacaktır.

EnergieAgentur.NRW

EnergieAgentur.NRW, Nordrhein-Westfalen Eyaleti Hükümeti adına enerji alanında geniş bir yetkinlikle operatif platform olarak faaliyet göstermektedir. EnergieAgentur.NRW ile işbirliği özellikle, etkinliğin ana düzenleyicisi olarak 2012 yılında birinci rüzgar enerjisi tedarikçileri forumunun gerçekleşmesini sağlamıştır.

Messe München/bauma 2016

Yatırım ve tüketim malları ve yeni teknolojilerle ilgili yaklaşık 40 fuarı ile Messe München International (Münih Uluslararası Fuarı), güncel olarak içlerinde dünya çapında en büyük fuarı olan bauma'nın da yer aldığı dünya çapında lider 14 uluslararası lider fuarlardan birisidir!
 
14.4.2016 tarihinde Messe München ve VDMA işbirliği ile ilk "Construction & Mining Machinery Supply Chain Forum", yani yapı ve maden iş makineleri alanında bir tedarikçi forumu fuarda yürütülecektir.

VDMA

VDMA (Verband Deutscher Maschinen- und Anlagenbau e.V.), yatırım malları endüstrisinin öncelikli olarak orta ölçekli 3.100 üye işletmesini temsil etmektedir ve böylece Avrupa çapında üyelik açısından en güçlü ve önemli endüstriyel birliklerden bir tanesidir. .
Eğitim & Geliştirici eğitim

bfw Bremerhaven

Bir eğitim işletmesi olan bfw on yıllardır piyasada eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile başarıyla yer almaktadır ve bu süre zarfında bölgesel olarak ve merkezi olarak başarılı ve sürekli işbirlikleri ve ortaklıklar geliştirmiştir.

edwin acadamy

"Endüstriden endüstriye kalifikasyon" sloganıyla ortaklar "Bildung und Beratung", "Deutsche Windtechnik AG" ve "SSC Wind", 2009 ilkbaharında Bremen'de edwin Academy'yi (education in wind technology) kurmuşlardır.

Zengin geliştirme ve eğitim programları ile edwin Academy, uzman ve kalifiye çalışan ihtiyacının karşılanmasına açık bir katkı sağlamaktadır. Çoğu mezun, rüzgar enerjisi branşında ve hem Onshore alanında, hem de Offshore alanında sürekli bir iş bulmuşlardır.